Přímý přenos, Umění na plátně
Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni
nová produkce
, Titulky
Režie: Ivo van Hove
Hrají: Federica Lombardi (Donna Anna), Ana María Martínez (Donna Elvíra), Ying Fang (Zerlina), Ben Bliss (Don Ottavio), Peter Mattei (Don Giovanni), Adam Plachetka (Leporello), Alfred Walker (Masetto), Oleksandr Cymbaljuk (Komtur)
Premiéra: 22.7.2022

Nastudování: v italštině s českými a anglickými titulky

Dirigentka: Nathalie Stutzmann
Režie: Ivo van Hove
Scéna a světelný design: Jan Versweyveld
Kostýmy: An D'Huys
Design projekcí: Christopher Ash
Choreografie: Sara Erde

Předpokládaná délka: 3 hod 16 min (včetně jedné přestávky)

Obsazení:
Federica Lombardi (Donna Anna), Ana María Martínez (Donna Elvíra), Ying Fang (Zerlina), Ben Bliss (Don Ottavio), Peter Mattei (Don Giovanni), Adam Plachetka (Leporello), Alfred Walker (Masetto), Oleksandr Cymbaljuk (Komtur)

Úspěšný divadelní režisér a několikanásobný držitel ceny Tony Ivo van Hove v Metropolitní opeře debutuje novým a uhrančivým pojetím Mozartovy tragikomedie. Příběh o zradě a prokletí zasadil do nadčasového prostoru, který dává nahlédnout do temných zákoutí příběhu i jeho postav. Za dirigentským pultem v Metropolitní opeře čeká debut Nathalie Stutzmann, jíž bude k dispozici hvězdná plejáda pěvců a pěvkyň v čele s šarmantním Donem Giovannim v podání barytonisty Petera Matteiho, jehož bude doprovázet Leporello basbarytonisty Adama Plachetky. Sopranistky Federica Lombardi, Ana María Martínez a Ying Fang budou terčem Giovanniho milostných vášní v rolích Donny Anny, Donny Elvíry a Zerliny. Sólisty doplní tenorista Ben Bliss jako Don Ottavio.

Termíny promítání

18:0018
So 20.5.2023 18:45 350 Kč koupit vstupenku