Přímý přenos, Umění na plátně
Terence Blanchard: Šampion
nová produkce / premiéra v Met
, Titulky
Režie: James Robinson
Hrají: Latonia Moore (Emelda Griffith), Stephanie Blythe (Kathy Hagan), Ryan Speedo Green (Mladý Emile Griffith), Eric Owens (Emile Griffith)
Premiéra: 22.7.2022

Nastudování: v angličtině s českými titulky

Libreto: Michael Cristofer
Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Režie: James Robinson
Scéna: Allen Moyer
Kostýmy: Paul Tazewell
Světelný design: Donald Holder
Design projekcí: Greg Emetaz
Choreografie: Camille A. Brown

Předpokládaná délka: bude upřesněno

Obsazení:
Latonia Moore (Emelda Griffith), Stephanie Blythe (Kathy Hagan), Ryan Speedo Green (Mladý Emile Griffith), Eric Owens (Emile Griffith)

Sezóna 2021-2022 vstoupila do dějin, když Metropolitní opera uvedla operu Oheň v kostech od šestinásobného držitele ceny Grammy skladatele Terence Blancharda. Nyní Met uvádí jeho první operní dílo Šampion. Basbarytonista Ryan Speedo Green ztvární mladého boxera Emila Griffitha, který se z ničeho vypracoval na světového šampiona. Basbarytonista Eric Owens zpívá totožnou postavu, ale v pozdějším věku, kdy ho pronásledují děsy minulosti. Sopranistka Latonia Moore je boxerova matka Emelda Griffith, s níž přerušil styky, a Stephanie Blythe zpívá majitelku baru Kathy Hagan. Blanchardovu druhou premiéru v Metropolitní opeře bude opět řídit její hudební ředitel Yannick Nézet-Séguin. Na svůj režijní úspěch s Ohněm v kostech a Porgym a Bess naváže James Robinson, který stejně jako v obou těchto inscenacích opět spojil síly s vynikající choreografkou Camille A. Brown.

Termíny promítání

18:0018
So 29.4.2023 18:45 350 Kč koupit vstupenku