Přímý přenos, Umění na plátně
J. Heggie | Mrtvý muž přichází (MET premiéra)
, Titulky
Režie: Gene McAuliffe
Hrají: Joyce DiDonato (Sestra Helen Prejean), Latonia Moore (Sestra Rose), Susan Graham (Paní Patrick De Rocher), Ryan McKinny (Joseph De Rocher)
Délka: 194min
Premiéra: 28.8.2023

Jake Heggie: Mrtvý muž přichází - nová produkce / premiéra v Met

Libreto: Terrence McNally
Sobota 21. října 2023 v 18:45
Nastudování: anglicky s českými a anglickými titulky
Předpokládaná délka: 3 hod 14 min (včetně jedné přestávky)

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Režie: Ivo van Hove
Scéna a světelný design: Jan Versweyveld
Kostýmy: An D'Huys
Světelný design: Jean Kalman
Projekce: Christopher Ash
Zvukový design: Tom Gibbons

Obsazení:
Joyce DiDonato (Sestra Helen Prejean), Latonia Moore (Sestra Rose), Susan Graham (Paní Patrick De Rocher), Ryan McKinny (Joseph De Rocher)

Působivé dílo Jakea Heggieho se v Met konečně dočká dlouho očekávané premiéry v režii Iva van Hoveho. Je operním zpracováním vzpomínek sestry Helen Prejean, která v nich líčí svůj zápas o duši vraha odsouzeného k smrti. Heggieho pronikavá hudba a libreto Terrence McNallyho, jehož tvorba je ověnčena cenami Tony a Emmy, důstojně interpretují závažné a dramatické téma předlohy. Za dirigentským pultem stane hudební ředitel Metropolitní opery Yannick Nézet-Séguin a hlavní roli Sestry Helen ztvární Joyce DiDonato. Jevištním partnerem jí bude basbarytonista Ryan McKinny jako odsouzený vrah Joseph De Rocher, sopranistka Latonia Moore jako Sestra Rose a mezzosopranistka Susan Graham, která zpívala Helen Prejean, když měla opera v roce 2000 světovou premiéru v sanfranciském War Memorial Opera House, tentokrát ztvární De Rocherovu matku.

Termíny promítání

18:0018
So 21.10.2023 18:45 375 Kč koupit vstupenku