Přímý přenos, Umění na plátně
G. Verdi | Nabucco
, Titulky
Režie: Elijah Moshinsky
Hrají: Ljudmyla Monastyrska (Abigaille), Maria Barakova (Fenena) SeokJong Baek (Ismael), George Gagnidze (Nabucco), Dmitrij Beloselskij (Zachariáš)
Délka: 186min
Premiéra: 28.8.2023

Dirigent: Daniele Callegari
Režie: Elijah Moshinsky
Scéna: John Napier
Kostýmy: Andreane Neofitou
Světelný design: Howard Harrison

Obsazení:
Ljudmyla Monastyrska (Abigaille), Maria Barakova (Fenena) SeokJong Baek (Ismael), George Gagnidze (Nabucco), Dmitrij Beloselskij (Zachariáš)

Starověký Babylon v Metropolitní opeře ožije v klasické inscenaci biblických rozměrů. Barytonista George Gagnidze bude v Met debutovat v roli jako panovačný král Nabucco, po jeho boku vystoupí ukrajinská sopranistka Ljudmyla Monastyrska, která bude reprízovat svou roli Nabuccovy pomstychtivé dcery Abigaille, v níž v Met sklidila bouřlivé úspěchy. Mezzosopranistka Maria Barakova a tenorista SeokJong Baek, který v Met bude debutovat, se představí jako Fenena a Ismael a basista Dmitrij Beloselskij se vrátí k roli nejvyššího kněze Zachariáše, která mu získala značné uznání. Verdiho rané mistrovské dílo proslulo sborem Va, pensiero, který uslyšíte v podání skvělého sboru Metropolitní opery pod taktovkou Daniele Callegariho.

Termíny promítání

18:0018
So 6.1.2024 18:45 375 Kč koupit vstupenku