Přímý přenos, Umění na plátně
D. Catán | Florencie v Amazonii (MET premiéra)
, Titulky
Režie: Mary Zimmerman
Hrají: Ailyn Pérez (Florencie Grimaldi), Gabriella Reyes (Rosalba), Nancy Fabiola Herrera (Paula), Mario Chang (Arcadio), Michael Chioldi (Álvaro), Mattia Olivieri (Riolobo), Greer Grimsley (Kapitán)
Délka: 155min
Premiéra: 28.8.2023

Libreto: Marcela Fuentes-Berain
Sobota 9. prosince 2023 v 18:45
Nastudování: španělsky s českými a anglickými titulky
Předpokládaná délka: 2 hod 35 min (včetně jedné přestávky)

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Režie: Mary Zimmerman
Scéna: Riccardo Hernandez
Kostýmy: Ana Kuzmanic
Světelný design: T. J. Gerckens
Projekce: S. Katy Tucker
Choreografie: Alex Sanchez

Obsazení:
Ailyn Pérez (Florencie Grimaldi), Gabriella Reyes (Rosalba), Nancy Fabiola Herrera (Paula), Mario Chang (Arcadio), Michael Chioldi (Álvaro), Mattia Olivieri (Riolobo), Greer Grimsley (Kapitán)

Opera nastudovaná ve španělském originále inspirovaná magickým realismem Gabriela Garcíi Márqueze od španělského skladatele Daniela Catána z roku 1996 vypráví o operní divě Florencii Grimaldi. Slavná pěvkyně se vrací do rodné Brazílie kvůli vystoupení, a také aby pátrala po dávném milenci, který zmizel v džungli. V první inscenaci v Metropolitní opeře vystoupí Ailyn Pérez v roli Florencie v režii Mary Zimmerman, která přenese kouzlo a tajemství Amazonie na scénu Met. Obsazení se pyšní dalšími slavnými jmény - v rolích cestovatelů, kteří divu provázejí na plavbě po řece do Manausu, uvidíte Gabriellu Reyes jako novinářku Rosalbu, basbarytonistu Greera Grimsleyho jako kapitána parníku, barytonistu Mattiu Olivieriho jako tajemného prvního důstojníka, tenorista Mario Chang se představí v roli kapitánova synovce Arcadia, mezzosopranistka Nancy Fabiola Herrera a barytonista Michael Chioldi ztvární hádavý pár, Paulu a Álvara. Orchestr povede Yannick Nézet-Séguin.

Termíny promítání

18:0018
So 9.12.2023 18:45 375 Kč koupit vstupenku