Přímý přenos, Umění na plátně
A. Davis: X | Život a doba Malcolma X ( premiéra)
, Titulky
Režie: Robert O'Hara
Hrají: Leah Hawkins (Louise / Betty), Raehann Bryce-Davis (Ella), Victor Ryan Robertson (Elijah / Street), Will Liverman (Malcolm), Michael Sumuel (Reginald)
Délka: 222min
Premiéra: 28.8.2023

Libreto: Thulani Davis
Sobota 18. listopadu 2023 v 18:45
Nastudování: anglicky s českými a anglickými titulky
Předpokládaná délka: 3 hod 42 min (včetně dvou přestávek)

Dirigent: Kazem Abdullah
Režie: Robert O'Hara
Scéna: Clint Ramos
Kostýmy: Dede Ayite
Světelný design: Alex Jainchill
Projekce: Yee Eun Nam
Zvukový design: Tom Gibbons
Choreografie: Rickey Tripp

Obsazení:
Leah Hawkins (Louise / Betty), Raehann Bryce-Davis (Ella), Victor Ryan Robertson (Elijah / Street), Will Liverman (Malcolm), Michael Sumuel (Reginald)


Převratné operní dílo Anthonyho Davise z roku 1986 se konečně dostává na scénu Metropolitní opery. Režisér Robert O'Hara v roce 2020 nominovaný na cenu Tony za režii Otrocké hry (Slave Play), v novém nastudování opery X: Život a doba Malcolma X představuje titulní postavu jako obyčejného člověka, jehož příběh překračuje hranice času i prostoru. Obsazení sestává převážně z nové a nadějné generace pěvců a pěvkyň. Po skvělém výkonu v premiérovém uvedení Ohně v kostech od Terence Blancharda, ztvární titulní roli Malcolma barytonista Will Liverman. Sopranistka Leah Hawkins jeho matku Louise, mezzosopranistka Raehann Bryce-Davis se představí v roli jeho sestry Elly, basbarytonista Michael Sumuel jako jeho bratr Reginald a tenorista Victor Ryan Robertson bude zpívat vůdce Národa islámu Elijaha Muhammada. Kazem Abdullah povede orchestr podle nově přepracované a jazzem prodchnuté partitury, která vytváří mnohovrstevnatý svět, do něhož uznávaný spisovatel Thulani Davis situoval libreto.

Termíny promítání

18:0018
So 18.11.2023 18:45 375 Kč koupit vstupenku